Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
25.09.2010 - Spektakl "Kolacja na cztery ręce"

Paul Bartz

"Kolacja na cztery ręce" 

REŻYSERIA:

Monika Rasiewicz– aktorka, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Długoletnia aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie, związana wcześniej z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Została nagrodzona w 1992 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu za monodram Podróż do miejsca urodzenia. Zagrała, m.in. w spektaklach: Wesele, Owcze źródło, Dziady, Kabaret filozoficzny, czyli wariacje Tischnerowskie. Współpracowała z Jerzym Grzegorzewskim, Zygmuntem Hübnerem, Andrzejem Wajdą, Edwardem Linde-Lubaszenko, Arturem Więckiem „Baronem”. Jest twórczynią wielu spektakli poetyckich zrealizowanych m.in. ze studentami Szkoły Teatralnej. Przez szereg lat była opiekunem literackim i autorką scenariuszy koncertów w Piwnicy św. Norberta w Krakowie. Jest jurorem ogólnopolskich konkursów recytatorskich oraz prowadzi warsztaty dla recytatorów. 

WYKONAWCY:

Michał Dembiński (Haendel) – student II roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Jacka Ozimkowskiego. Współpracował przez 4 lata z tarnowskim teatrem im. Ludwika Solskiego, z ramienia Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych - Teatr Tuptusie (musicale dla dzieci i młodzieży) jako współautor tekstów, muzyki oraz aktor.

Sebastian Szumski (Bach) - urodził się w 1984 roku w Zakopanem. Jest wychowankiem prof. Stefana Stuligrosza. W latach 1995-2005 był śpiewakiem Chóru Filharmonii Poznańskiej, z którym to koncertował na najważniejszych scenach Polski, Europy i świata. Obecnie jest studentem V roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie doc. Marka Rzepki. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Heleny Łazarskiej, Teresy Żylis-Gara, Ryszarda Karczykowskiego, Charlesa Kellysa. Koncertuje w kraju – w filharmoniach (Poznańska, Krakowska, Lubelska), a także za granicą (Szwajcaria, Włochy, Niemcy, Białoruś), uczestnicząc w solowych recitalach oraz śpiewając partie solowe w oratoriach. W roku 2008 debiutował na scenie podczas Barbakanfestival w Krakowie, kreując partię Hrabiego Almavivy w operze Wesele Figara W. A. Mozarta. Koncertował z cenionymi pianistami – Andrzejem Tatarskim, Andrzejem Pikulem, Marią Rydzewską, Piotrem Różańskim, oraz współpracował ze światowej sławy dyrygentami – Stefanem Stuligroszem, Joshua Rifkinem. Brał udział w renomowanych festiwalach muzycznych, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Belcanto w roku 2009 zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę Związku Artystów Scen Polskich, a podczas Belcanto 2010 zdobył główna nagrodę Złotego Słowika.

FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Eksponat miesiąca - Bartłomiej Strobel mł. (?), „Portret cesarza Ferdynanda II Habsburga” (1. poł. XVII w.)


 

Zapraszamy do Kamieńca

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA