Logo

Muzeum Powiatowe w Nysie

48-300 Nysa, ul. Biskupa Jarosława 11, tel. 77 433 20 83, 77 435 50 10

Przedszkola


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalną ofertą edukacyjną realizowaną na wystawie "Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich"

Jeśli chcesz przeczytać więcej, kliknij tutaj


Tematy lekcji dla przedszkoli

LEKCJE (30-45 minut)
cena 8 zł
Opiekunowie - odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny w grupie - są zwolnieni z opłaty

Muzealna magia. Lekcja realizowana na wybranych fragmentach ekspozycji stałej, służąca wdrażaniu dzieci do korzystania z oferty kulturalnej oraz zapoznaniu ich ze specyfiką miejsca takiego, jak muzeum. Odpowiednia dla najmłodszych grup wiekowych.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: III.8, III.9, IV.2, IV.3, IV.9

UWAGA!
Istnieje możliwość poszerzenia lekcji o zajęcia plastyczne (wypełnienie kolorowanki lub wykonanie własnoręcznego rysunku) - dopłata 1 zł.

WARSZTATY
(60 minut)
cena 12 zł
Opiekunowie - odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny w grupie - są zwolnieni z opłaty

Kolorowy zawrót głowy. Żółty, czerwony, niebieski... Jakie jeszcze kolory znacie? Co się stanie, gdy je ze sobą zmieszamy? Zapraszamy na zajęcia, podczas których poszukamy w obrazach barw podstawowych i pochodnych, zimnych i ciepłych. Spotkanie odbywa się w galerii malarstwa (lub na wystawie czasowej) i w sali edukacyjnej. Odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: III.8, III.9, IV.1, IV.2, IV.8. IV.9, IV.11

Stoliczku nakryj się! Warsztaty realizowane na wybranych fragmentach ekspozycji II piętra, z zabytkami ilustrującymi obyczaje związane ze spożywaniem posiłków, przygotowywaniem potraw, ciekawostkami kulinarnymi z dawnych czasów. Podczas warsztatów dzieci poznają zapachy rodzimych i egzotycznych przypraw oraz wykonują pracę plastyczną. Odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: I.6, I.7, II.4, II.8, III.5,III.8, III.9, IV.2, IV.9, IV.11

Magia świąt. Warsztaty, podczas których dzieci wykonują kartki lub ozdoby świąteczne. Zajęcia realizowane w sali edukacyjnej. Dostosowane dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: I.6, I.7, II.8, III.8, III.9, IV.8, IV.9, IV.11

Pomysł na zabawkę. Samochód z rolki, domek z kartonu, zwierzątko z korka. Ciekawa zabawka może powstać z niczego. Wystarczy świeżym okiem spojrzeć na otaczające nas przedmioty. Każdy może wykonać wyjątkową zabawkę z tego, co jest pod ręką – i taką próbę podejmiemy w muzeum. Zajęcia realizowane w sali edukacyjnej. Odpowiednie dla 5-6 latków.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: I.6, I.7, II.8, III.8, III.9, IV.8, IV.9, IV.11

Udział w lekcji należy uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się telefonicznie
tel. 77 435 50 10 lub 77 433 20 83, wew. 40 (Adriana Zalewska-Wąsowicz / Ewelina Kucia)

Można również wykorzystać możliwość kontaktu za pomocą poczty elektronicznej: dzial.ow@muzeum.nysa.pl