Logo

Muzeum Powiatowe w Nysie

48-300 Nysa, ul. Biskupa Jarosława 11, tel. 77 433 20 83, 77 435 50 10

Przedszkola


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

 

Tematy lekcji dla przedszkoli

LEKCJE (30-45 minut)
cena 8 zł
Opiekunowie - odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny w grupie - są zwolnieni z opłaty

Muzealna magia. Lekcja realizowana na wybranych fragmentach ekspozycji stałej, służąca wdrażaniu dzieci do korzystania z oferty kulturalnej oraz zapoznaniu ich ze specyfiką miejsca takiego, jak muzeum. Odpowiednia dla najmłodszych grup wiekowych.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: III.8, III.9, IV.2, IV.3, IV.9

UWAGA!
Istnieje możliwość poszerzenia lekcji o zajęcia plastyczne (wypełnienie kolorowanki lub wykonanie własnoręcznego rysunku) - dopłata 1 zł.

WARSZTATY
(60 minut)
cena 12 zł
Opiekunowie - odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny w grupie - są zwolnieni z opłaty

Z lilijką w tle (Herb Nysy). Warsztaty plastyczne, podczas których dzieci zapoznają się z historią Nysy, a następnie wykonują herb miasta. Warsztaty realizowane na ekspozycji stałej i w sali edukacyjnej. Przeznaczone dla dzieci 3-7 lat (czas trwania: 60 min.)

Kolorowy zawrót głowy. Żółty, czerwony, niebieski... Jakie jeszcze kolory znacie? Co się stanie, gdy je ze sobą zmieszamy? Zapraszamy na zajęcia, podczas których poszukamy w obrazach barw podstawowych i pochodnych, zimnych i ciepłych. Spotkanie odbywa się w galerii malarstwa (lub na wystawie czasowej) i w sali edukacyjnej. Odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: III.8, III.9, IV.1, IV.2, IV.8. IV.9, IV.11

Stoliczku nakryj się! Warsztaty realizowane na wybranych fragmentach ekspozycji II piętra, z zabytkami ilustrującymi obyczaje związane ze spożywaniem posiłków, przygotowywaniem potraw, ciekawostkami kulinarnymi z dawnych czasów. Podczas warsztatów dzieci poznają zapachy rodzimych i egzotycznych przypraw oraz wykonują pracę plastyczną. Odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: I.6, I.7, II.4, II.8, III.5,III.8, III.9, IV.2, IV.9, IV.11

Magia świąt. Warsztaty, podczas których dzieci wykonują kartki lub ozdoby świąteczne. Zajęcia realizowane w sali edukacyjnej. Dostosowane dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: I.6, I.7, II.8, III.8, III.9, IV.8, IV.9, IV.11

Pomysł na zabawkę. Samochód z rolki, domek z kartonu, zwierzątko z korka. Ciekawa zabawka może powstać z niczego. Wystarczy świeżym okiem spojrzeć na otaczające nas przedmioty. Każdy może wykonać wyjątkową zabawkę z tego, co jest pod ręką – i taką próbę podejmiemy w muzeum. Zajęcia realizowane w sali edukacyjnej. Odpowiednie dla 5-6 latków.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: I.6, I.7, II.8, III.8, III.9, IV.8, IV.9, IV.11

Udział w lekcji należy uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się telefonicznie
tel. 77 435 50 10 lub 77 433 20 83, wew. 40 (Adriana Zalewska-Wąsowicz / Ewelina Kucia)

Można również wykorzystać możliwość kontaktu za pomocą poczty elektronicznej: dzial.ow@muzeum.nysa.pl