Logo

Muzeum Powiatowe w Nysie

48-300 Nysa, ul. Biskupa Jarosława 11, tel. 77 433 20 83, 77 435 50 10
Eksponat miesiąca
Powiększenie

Zachęcamy do zapoznania się z marcowym eksponatem, którym jest XVIII-wieczny miedzioryt związany ze św. Janem Nepomucenem.
Jeśli chcesz przeczytać więcej o eksponacie marca, kliknij tutaj

Aktualne wystawy czasowe

   

Nyski Kalendarz imprez - marzec
Powiększenie

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez przygotowanym przez Urząd Miasta, prezentującym wydarzenia zaplanowane na marzec 2023.


Zwolnienie z opłat dla obywateli Ukrainy / Громадяни України мають право на безкоштовний вхід до Музею
Powiększenie

W ramach udostępnienia zbiorów, do dn. 30.09.2023 r. zarządzono dla obywateli Ukrainy zwolnienie z opłat za wstęp do Muzeum, a także za lekcje i warsztaty muzealne (realizowane w grupach szkolnych). Udostępnienie odbywa się za okazaniem paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

У рамках забезпечення доступності колекцій по 30.09.2023 року для громадян України передбачено безкоштовний вхід до музею, а також музейні уроки та майстер-класи (проводиться в шкільних групах). Доступ надається за наявності паспорта або іншого документа, що підтверджує громадянство України.

Zaplanuj wizytę
Powiększenie

Gościom, którzy jeszcze nie znają naszego obiektu i zbiorów pragniemy przekazać kilka przydatnych informacji.
Zachęcamy również do skorzystania z wirtualnego spaceru.

Ekspozycja muzealna zajmuje 30 sal umieszczonych na trzech kondygnacjach. Ze względu na bogactwo zbiorów, proponujemy naszym gościom przeznaczyć na zwiedzanie ok. 1,5 - 2 h

Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji, kliknij tutaj

Wirtualny spacer po muzeum
Powiększenie

Zapraszamy do skorzystania z Wirtualnego spaceru po naszym obiekcie.

Wykonawca spaceru:


Deklaracja dostępności
Powiększenie

Muzeum Powiatowe w Nysie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum Powiatowego w Nysie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o deklaracji dostępności, kliknij tutaj

O!polskie muzea - aplikacja mobilna
Powiększenie

Celem powstania aplikacji jest opracowanie, digitalizacja i cyfrowe udostępnienie najbardziej reprezentatywnych zasobów wszystkich muzeów z terenu województwa opolskiego. Aplikacja posiada formę przewodnika po muzeach Opolszczyzny. Zawiera informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych i mediów społecznościowych danej instytucji, mapę określającą lokalizację instytucji oraz dni i godziny jej otwarcia.
W aplikacji znajduje się 1001 zdigitalizowanych obiektów wraz z opisami każdego obiektu, o szerokim wachlarzu tematycznym.

W przedsięwzięciu uczestniczą 22 muzea z terenu województwa opolskiego.

Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników i może być instalowana na smartfonach, tabletach, urządzeniach mobilnych. Dostępna jest w sklepie GOOGLE PLAY oraz App Store.