Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Z ZIEMI WŁOSKIEJ ..." Zachwyt Polaka Italią - malarstwo Edwarda Sytego


Wystawa czynna:19.12 2014 - 14.01.2015
Krzysztof Dobrzański - kurator wystawy
Wernisaż - galeria zdjęć

Wystawa składa się z obrazów powstałych podczas pleneru malarskiego, który odbyłem ze studentami Politechniki Opolskiej w lipcu 2014 r. Przedstawiają miasto Pavia i okolice. Zostałem oczarowany pięknem włoskiej ziemi – nie mogłem powstrzymać się przed malowaniem. Plonem mojego zachwytu są dwa cykle: „Mosty” i „Pavia”.

Włochy zafascynowały mnie urodą natury - wąwozami – takimi samymi jak u Leonarda… Urzekła mnie atmosfera średniowiecznych miasteczek o wąziutkich ulicach, z domami niczym jaskółcze gniazda uczepionymi grani i półek wygasłych stożków wulkanicznych. Pod ich wrażeniem pozostaję do dziś …

Edward Syty

Edward Syty. Urodzony 26 sierpnia 1960 roku w Tarnogrodzie, na wschodzie Polski. Studiował malarstwo na krakowskiej ASP w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza. Po ukończeniu studiów w 1987 roku osiedlił się w Nysie, gdzie podjął działalność dydaktyczną. W latach następnych podjął pracę w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Aktualnie jest profesorem Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej. Zorganizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień na licznych przeglądach i konkursach. W działalności swej łączy twórczość artystyczną z pracą dydaktyczną.


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA