Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
16.05.2009 - II Nyska Noc Skarbów

16 maja 2009 roku odbyła się w gmachu naszego muzeum II Nyska Noc Skarbów. W godzinach 19.00 - 24.00 odwiedziło muzeum wielu sympatyków naszej instytucji, rodzin z dziećmi, młodzieży, stałych bywalców i osób, które bywają tu sporadycznie - ale koniecznie w Noc Skarbów.

Wieczór rozpoczął  spektakl teatralny "Idiotka na niby" wg Pierre`a Gripariego w wykonaniu Grupy Teatralnej TEATR NASZ Centrum Kultury w Głuchołazach (reżyseria Beata Puzia, opr. muz. Mariusz Lewicz). Przedstawienie o zabarwieniu komediowym wywoływało wśród widzów salwy śmiechu i wzbudziło sympatię dla młodych aktorów i ich opiekunów.

Po uroczystym powitaniu gości nastąpiła prezentacja obrazu-niespodzianki, czyli najcenniejszego dzieła z kolekcji malarstwa polskiego Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, "Portret żony z kotem" autorstwa Konrada Krzyżanowskiego z 1912 roku. W związku z prezentacją obrazu ciekawą prelekcję przygotowała i wygłosiła Joanna Filipczyk - kustosz MŚO w Opolu.

Następnie odsłonięto świeżo odrestaurowaną rzeźbę "Madonnę na kuli ziemskiej" ze zbiorów Muzeum w Nysie - wyjątkowy przykład hiszpańskiej rzeźby sakralnej. W związku z prezentacją rzeźby rys historyczny sztuki hiszpańskiej XVII wieku przedstawiła w prelekcji multimedialnej Małgorzata Pierścieniak, zaś ciekawostki z warsztatu konserwatora zdradziła Jolanta Dudała.FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA