Logo

Muzeum Powiatowe w Nysie

48-300 Nysa, ul. Biskupa Jarosława 11, tel. 77 433 20 83, 77 435 50 10

16.11.2023 - Koncert muzyki barokowej


Koncert pieśni autorstwa śląskiego mistyka Angelusa Silesiusa w wykonaniu Marii Skiby (sopran) i Franka Pschichholza (lutnia). 
 
Maria Skiba jest absolwentką Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. W jej repertuarze znajdują się pieśni lutniowe Johna Dowlanda i kompozycje Barbary Strozzi, jak również pieśni Chopina, Mozarta, Szymanowskiego i Karłowicza oraz współczesne utwory na głos i fortepian.
 
Frank Pschichholz – lutnista i gitarzysta. W jego repertuarze znajduje się muzyka współczesna, renesansowa i barokowa, m. in. Johna Dowlanda i Giovanniego Paolo Foscariniego. Koncertował w całej Europie, USA i Japonii. Dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Kierownik artystyczny dwóch formacji muzycznych - „The School of Night” oraz „The Foscarini Experience”. Wykładał w Musikhochschule w Lipsku oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
 
Przed koncertem nastąpiło otwarcie wystawy reprodukcji miedziorytów ilustrujących XVIII-wieczne wydania dzieł Jacoba Böhmego. Wydarzenie towarzyszyło konferencji Jacob Böhme – Wirkung, Rezeption, Kontexte. Moderne und Postmoderne, 16-17.11.2023, Nysa. Konferencja realizowana była w ramach programu „Doskonała Nauka”, a partnerami Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie były: Internationale Jacob Böhme Gesellschaft, Muzeum Powiatowe w Nysie oraz Instytut Myśli Józefa Tischnera. Konferencję patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Opolskiego.


DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA W RAMACH PROGRAMU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI POD NAZWĄ „DOSKONAŁA NAUKA”


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie