Logo

Muzeum Powiatowe w Nysie

48-300 Nysa, ul. Biskupa Jarosława 11, tel. 77 433 20 83, 77 435 50 10

2.06.2023 - Spotkanie autorskie z Yarkiem Aranowiczem


W piątek 2 czerwca miało miejsce interesujące spotkanie autorskie. Gościliśmy autora książki "Czas pogardy", Yarka Aranowicza. Książka oparta na pamiętnikach ojca, Tomasza Aranowicza, wspominająca trudne czasy II wojny światowej, wzbudziła duże zainteresowanie czytelników. Podczas spotkania poznaliśmy kulisy i motywy dotyczące powstawania powieści.

Yarek Aranowicz urodził się w 1963 roku w Kielcach. Ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i na New York University w Nowym Jorku. Jest ekonomistą specjalizującym się w finansach międzynarodowych i pracującym dla wielkich, światowych firm. Od ponad trzydziestu lat mieszka z żoną i córką w USA. Podróżuje po świecie, pasjonuje się polityką i historią. W 1980 roku debiutował powieścią futurystyczną „Podróż w nieznane”, opublikowaną w kieleckiej gazecie studenckiej. „Czas pogardy”, powieść oparta na wojennym pamiętniku Tomasza, jest jego dorosłym debiutem.

"Czas Pogardy” jest powieścią historyczną opartą na wojennym pamiętniku ojca Yarka Aranowicza - Tomasza Aranowicza. Opowiada ona o dziejach osieroconego dziecka, które było zdane na siebie, ale udało mu się przetrwać na ulicach okupowanego Wilna i przeżyć II wojnę światową.

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie