Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Letnie koncerty na dziedzińcu Pałacu Biskupiego

Foto
Pragniemy poinformować, że koncerty planowane na 2 i 9 września 2017, zostały odwołane.
22 lipca 2017 (sobota)
godz. 20.00

Gosza Tutko

Gosza Tutko - absolwentka wokalistyki jazzowej i edukacji muzycznej, wystąpi wraz ze swoim mężem pianistą Markiem Tutko. Związani ze środowiskami muzyki folkowej - współpracowali i występowali z zespołami Ethnolic, Lemko Tower, Prypadok. Tworzą razem projekt "Re-Karpaty", w którego repertuar wchodzą piosenki ludowe z Karpat w jazzowych aranżacjach. Na koncercie artyści zagrają własne kompozycje oraz utwory z pogranicza muzyki jazzowej.


 

5 sierpnia 2017 ( sobota)
godz. 20.00

Zaginione Archiwum 

Zaginione Arciwum to projekt i zespół opolskich muzyków. W jego skład wchodzą: Anna Dzwonkowska-Pucia (sopranistka), Mariusz Pucia (klarnecista) i Dariusz Kownacki (akordeonista). Działalność zainicjowali w oparciu o unikatowe nagrania muzyki ludowej z okolic Prudnika autorstwa Paula Schmidta z 1913 roku, ukazując je w nowoczesnych, nawet awangardowych interpretacjach z wykorzystaniem możliwości przetwarzania elektronicznego dźwięku i programowania brzmienia. Zaowocowało to opracowaniami, które porywają słuchacza w muzyczną podróż, najbliższą i najdalszą zarazem. Z wygodnej współczesnej perspektywy w daleką, ponad stuletnią przeszłość fonograficzną.12 sierpnia 2017 (sobota) 
godz. 20.00

Duet Maciek Czemplik i Miriam Szlempo

Miriam Szlempo jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie oraz laureatką wielu konkursów m.in. Festiwalu interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej.
Maciek Czemplik to gitarzysta jazzowy, akompaniator w duetach z wokalistkami, producent, aranżer i muzyk sesyjny. Repertuar koncertu stanowić będą autorskie interpretacje znanych piosenek takich autorów jak: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora.

     

 


Aktualności

Obiekt miesiąca (lipiec) - Grafika "Napoleon pod Esslingen" (XIXw.)
 

PEOMEREOR dla Muzeum Powiatowego w Nysie
 

Człowiek Roku 2016

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA