Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Pejzaże.pl" - fotografia Anety Konik

Wystawa czynna: 07.04.2017 - 07.05.2017
Kurator wystawy: Edward Hałajko
Wernisaż: fotorelacja

Aneta Konik urodziła się i mieszka w Nysie. Posiada tytuł Artysty Fotografa Rzeczypospolitej Polskiej. Należy do Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest członkiem Ogólnopolskiej Grupy Twórczej Art Fokus 13. 

Od 2010 roku jest autorką i uczestnikiem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Z sukcesami brała udział w konkursach, a także warsztatach związanych z fotografią. Jej zdjęcia zostały wyróżnione przez redakcję „National Geographic”, a także na międzynarodowym konkursie Fotoferia International Exhibition, co poskutkowało publikacjami: w magazynie "National Geographic Polska", w poczytnym międzynarodowym magazynie fotograficznym „Camerapixo'', w ogólnopolskim miesięczniku  „Foto-Video” oraz w albumach fotograficznych i kalendarzach. Zdjęcia jej autorstwa zdobią galerie i wnętrza budynków użytku publicznego. Artystka czynnie udziela się na portalach internetowych, gdzie jej prace są doceniane i często wyróżniane. Wykorzystując znajomość programów graficznych, poszukuje nowych kreacji, przy zachowaniu kanonu. 

Mottem Artystki jest: "Nie jest ważne na co się patrzy, lecz co się widzi"

Jak sama mówi: Fotografia stała się moją wielką pasją i przygodą, której dałam się bez reszty uwieść. Obiektyw jest moim drugim okiem, które pozwala na pokazywanie rzeczywistości w zupełnie nowym świetle. Niemal nie rozstaję się z aparatem, uwielbiam ten przyjemny odgłos, gdy naciskam spust migawki. Krajobraz, portret, architektura, reportaż to dziedziny fotografii, w których się sprawdzam. 

Najpiękniejsze scenografie tworzy natura, wykorzystanie światła i możliwość ,,malowania'' nim nowych kadrów uczy cierpliwości, a zarazem sprawia mi największą radość. Moje zdjęcia są obrazem fascynacji światem natury. Uwielbiam, gdy smugi światła ścielą się po różnych płaszczyznach wydobywając kontury i kształty, rozjaśniają szarość cieni, budują nastrój, wzmacniają kompozycję kadrów. Przed naszymi oczyma rozgrywa się w teatrze światła i cienia jedyny w swoim rodzaju spektakl, który zdaje się nie mieć końca. 

Staram się, aby na zdjęciach pokazywać coś więcej niż tylko poprawny kadr, aby były odzwierciedleniem mojej artystycznej i romantycznej duszy, tych cech, które w dzisiejszym świecie stają się niemodne i niepraktyczne, które jednak pozwalają na pokazanie świata piękniejszego od tego z otaczającej nas rzeczywistości. Kontynuacja wieloletniej pasji, chęć spełnienia się w roli artysty fotografa i przełożenia umiejętności artystycznych na komercyjne, pozwoliły mi na otwarcie własnego zakładu fotograficznego. Fotografia zatem stała się oprócz pasji, także moim zawodem.

Edward Hałajko 


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

"Duńczycy, Węgrzy i inni w twierdzy"

PROMEREOR dla Muzeum Powiatowego w Nysie
 

"Ocalone pamiątki, zachowana pamięć"!

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA