Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
09.11.2017 - Koncert w wykonaniu Joanny Goranko

Koncert zrealizowany z okazji Święta Niepodległości. Publiczność miała wyjątkową okazję wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu niezwykłej, młodej artystki. Joanna Goranko została powitana przez starostę nyskiego, Czesława Biłobrana, dyrektora Muzeum, Edwarda Hałajkę oraz pomysłodawczynię całego wydarzenia - Alinę Baran, która przybliżyła okoliczności powstania prezentowanych utworów.

 
Urodziła się w 2001 roku w Opolu. Naukę gry na fortepianie zaczęła w wieku 6 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I st. w Poznaniu. Obecnie jest uczennicą III klasy Gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu (znanej również jako Poznańska Szkoła Talentów). Uczy się pod kierunkiem prof. Joanny Marcinkowskiej z Poznańskiej Akademii Muzycznej.
Jest laureatką wielu konkursów polskich i międzynarodowych, w tym: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Jeleniej Górze (I nagroda 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (I nagroda, 2014), Konkursu Pianistycznego „Chopin dla najmłodszych” dla dzieci i młodzieży w Antoninie (I nagroda, 2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego „Per Aspera ad Astra” w Kielcach (I nagroda oraz Grand Prix), 14 Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (I nagroda, 2016), 10 Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie (Prize Winner, 2016), Grand Prix w konkursie Centrum Edukacji Artystycznej, Warszawa, 2017, Festiwal Pianistyczny w Słupsku, 2017 – Laureat.
W wyniku zwycięstw konkursowych otrzymała zaproszenia na liczne recitale, m.in. hiszpańskie w Pampelunie i San Sebastian, Monachium, Moskwie, Wiedniu, a także w wielu miastach w Polsce, w tym w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli (Kwadranse Muzyczne) oraz Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Za osiągnięcia artystyczne otrzymuje stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody miasta Poznań. 


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

"Duńczycy, Węgrzy i inni w twierdzy"

PROMEREOR dla Muzeum Powiatowego w Nysie
 

"Ocalone pamiątki, zachowana pamięć"!

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA